סגולה לשבוע נקי במיוחד! סיפור על הבעל שם טוב למוצ"ש

255

קבל התראות בזמן אמת במכשיר שלך, הרשם עכשיו!

כידוע, סגולה מיוחדת בכל מוצאי שבת והיא לקרוא / לספר סיפור ממעשיות הבעל שם טוב הקדוש.

לבעל שם טוב הייתה עגלה מיוחדת, שהיו יושבים בה והסוסים היו דוהרים לבדם למקום אליו צריך להגיע.
ביום שישי אחד דהרו הסוסים במשך שעות ארוכות, והשבת כבר כמעט ונכנסה. אך הבעש"ט  האמין שהכל מה' והכל לטובה, והתחזק בשמחה. לפתע עצרו הסוסים באמצע היער. מה עושים? הבעש"ט ותלמידיו החלו לצעוד ולחפש איזה בית. ופתאום ראה אחד התלמידים בית, וברוך ה', מזוזה הייתה על משקוף הדלת.
הבעש"ט ותלמידיו הבינו שגרים שם יהודים וחשבו כי שם יוכלו לעשות את השבת בצורה טובה.

הם דפקו בדלת, הדלת נפתחה, ובפתח עמד איש גבוה, עם שערות פרועות, והבגדים שלו היו כמו של בריון. הוא הסתכל עליהם בפנים     כועסות ושאל בקול עבה : "מה אתם רוצים??" והתלמידים אמרו: "אנחנו רוצים לעשות אצלך את השבת.."האיש אמר להם: "שטויות!! אני לא צריך אנשים כמותכם אצלי בשבת.. תמשיכו בדרך שלכם.." התלמידים נבהלו ואמררו: "לא, ׁבבקשה.. אנחנו מתחננים אליך.. עוד מעט השקיעה.. השבת נכנסת ואנחנו לֹא רוֹצִים לחלל אותה.." הוא הסתכל עליהם ואמר: "אני מוכן להכניס אתכם, אבל עם מספר תנאים". "מה הם התנאים?" שאלון התלמידים. והוא אמר: "אתם צריכים להתפלל בשקט, ולהתפלל מהר מהר, ולא לבדוק את האוכל שאני נותן לכם, אם הוא כשר כמו שאתם מקפידים.. אם אתם מוכנים לתנאים שלי – אכניס אתכם לבית שלי.."

התלמידים היו מאוד עצובים, כי הם רגילים בדרך כלל להתפלל בשבת בקול רם ובשמחה, ולעבוד את ה' הכל הכוח. אבל הפעם לא הייתה להם ברירה ובם הסכימו. האיש הראה להם איפה להיכנס והם חיכו שם בשקט.. לאחר כמה דקות, ניגש הבעש"ט לאיש, ואמר לו: "סליחה אדוני, אולי יש כאן איזה נהר שאוכל לטבול בו לכבוד שבת?" איך דנאיש שמע את הבעש"ט, הוא נהיה עצבני והחל לצעוק: "מה?? מקווה?? היזהרתי אתכם שלא תתחילו עם השטויות שלכם!! עכשיו, מהר כולם לצאת החוצה מביתי.. אתם תשנו ברחוב!!!" הַבעש"ט והתלמידים אמרו: "טוב, סליחה.. סליחה.. זה היה בלי כוונה.. אנחנו לא נבקש יותר שם דבר.." מאותו הרגע הבעש"ט והתלמידים ישבו בשקט, הם התפללו בלחש וישבו לסעודה. האיש הביא קערה אחת של אוכל, שם 4ותה באמצע השולחן, וכולם היו צריכים לאכול מאותה קערה. גם האיש אכל מאותה קערה, והאווירה הייתה מאוד לא נעימה. אחר כך הם ישנו על הרצפה, בלי שמיכות ובלי כריות והיה להם קר מאוד. בבוקק שוב הוגש להם אוכל שאינו מעורר תיאבון כלל.. כך עברה עליהם כל השבת.. אבל הבעש"ט התחזק באמונה, ורק המתין לדעת למה זה קרה.
והנה הגיע מוצאי שבת.

לפני שהבעש"ט עמד לצאת עם תלמידיו, הגיע אליהם בעל הבית, אך הפעם חיוך היה על פניו, ושערותיו סדורות… משהו השתנה בו. לפתע נפתחה דלת החדר, ובפתח עמדה אישה, ובפני התלמידים פליאה מהיכן היא צצה, הרי כל השבת לא ראו אותה. היא ניגשה לבעש"ט ואמרה לו: "שלום עליך, רבי" הוא התפלא, ואמר: "מאיפה את יודעת שאני רבי? ואם ידעת כך למה נתת לי לסבול?" ואז היא השיבה לו כך: "כבוד הרב, שמי שר  ואני הייתי משרתת בביתך.." הוא החל להיזכר, והיא הוסיפה: "אני הייתי יתומה ומסכנה, ואשתך הייתה מטפלת בי כמו בת. אך פעם היא חפפה את ראשי, וסירקה אותי חזק, וזה כאב. אני צעקתי בקול, ואישתך סטרה חי בפניי.. אתה ראית זאת, ולא אמרת דבר.. ובגלל זה בשמיים היה עליך כעס גדול, ורצו שתאבד את העולם הבא שלך בגלל זה.. בעלי שהוא צדיק נסתר, התפלל עליך הרבה, ובסוף הסכימו בשמיים, שבמקום שתאבד את העולם הבא, תסבול שבת אחת, שהיא מעין עולם הבא, וכך יתכפר לך… ולכן סבלתם כל השבת. אבל עכשיו הכל בסדר…"  "הבעש"ט שמח נורא וראה איך שהכל לטובה, כמובן שהם לא נסעו מיד אלא נשארו עם בעלה הצדיק ולמדו תורה כל הלילה.

הרשמו לניוזלטר שלנו!
לקבלת הלכה יומית, מאמרים לפרשה ועדכונים הרשמו לניוזלטר של יהדות!
תוכלו לבטל את ההרשמה בכל עת
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support